İkiz Pansiyon Villa Bungalow & Çıralı'da Güvenli Turizm Sertifikası'na Hak Kazanmıştır


Pansiyonumuz, Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı çerçevesinde yayımlanan “Konaklama Tesisleri ve Tesisler Bünyesinde Yer Alan Yeme & İçme Ünitelerinde Pandemi Süresince Uygulanacak COVID-19 ve Hijyen Uygulamaları Değerlendirme Kriterleri” kapsamında istenen koşulları yerine getirdiği için “Güvenli Turizm Sertifikası” almaya hak kazanmıştır.


Güvenli Turizm Sertifikamız
Değerli Misafirimiz,


Hasretle beklenen yaz tatilinde, tatilinizi en güvenli ve keyifli şekilde geçirmeniz için İkiz Pansiyon Bungalow Villa’s ve Restaurant ailesi olarak gerekli tüm tedbirleri aldık.

Otelimizde, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) genelgeleri ve tavsiyelerine birebir uyulmaktadır.

İkiz Pansiyon, Bungalow, Villa’s ve Restaurant olarak; kurulduğumuz günden bu yana, misafirlerimizin sağlığı ile ilgili bütün gereklilikleri uluslararası standartlarda eksiksiz bir şekilde yerine getiriyoruz. Hali hazırda uygulanmakta olan düzenli hijyen uygulamalarımıza tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi ile ilgili güncellemeleri eklediğimizi ifade etmekten memnuniyet duyuyoruz. Hijyen sertifikalarımız ve işletmemizde Covid-19 nedeniyle uygulamakta olduğumuz politikalarımız aşağıda yer almaktadır.

Otelimizde kaldığınız süre içerisinde, bu rehberde belirtilen bilgiler doğrultusunda hareket etmenizi hem kendi sağlığınız hem de sizinle birlikte otelimizde kalan diğer misafirlerimizin ve size hizmet eden çalışanlarımızın sağlığını korumak amacıyla uymanızı rica ederiz.


BİLGİLENDİRME REHBERİ


Odanız
• Odanız dezenfekte özelliği olan ürünlerle temizlenmektedir, bu işlemlerin ardından odanız tarafınıza ‘‘ilk kullanan’’ olarak teslim edilir.
• Odanızda bulunan sabun, şampuan, duş jeli gibi ürünler tek kullanımlık olup, sizin dışınızda kimse tarafından kullanılmamaktadır.
• Odanızın temizliği personelimiz tarafından maske ve tek kullanımlık eldiven kullanılarak yapılır. Konaklamanız süresince odanızın temizliği ve çarşaf- havlu değişimi isteğiniz üzerinize bilginiz ve kontrolünüz dahilinde yapılacaktır.


Genel Kullanım Alanları
• Tüm alanların temizliği, yüzeyin niteliğine göre standartlara uygun dezenfeksiyon malzemeleri kullanılarak uygun sıklıkta yapılmaktadır.
• Restoranımız, resepsiyon alanı ve satış üniteleri dahil tüm genel kullanım alanları sosyal mesafe planına uygun olarak düzenlenmiş; sosyal mesafeye ilişkin gerekli önlemler alınmış, gerekli işaretlemeler yapılmıştır. Bu alanlara plana uygun kapasiteden daha fazla misafir kabul edilmeyecektir.
• Tüm genel kullanım alanlarında yeterince el dezenfektanı veya antiseptiği bulundurulmaktadır.
• Yoga salonumuzda güvenli kullanımın sağlanabilmesi için rezervasyon sistemi uygulanmakta, aynı anda kullanacak kişi sayısı ve süresi sosyal mesafe planına uygun olarak düzenlenmektedir. Bu alanlarda her kullanımdan sonra standartlara uygun hijyen malzemesi ile kullanım alanları ve ekipmanların temizliği tarafımızdan yapılmaktadır.
• Yiyecek – içecek hizmeti verilen ünitelerimizde masalar arası mesafe 1,5 metre olarak düzenlenmiştir.


Personelimiz
• Tüm çalışanlarımız salgın ve hijyen konusunda özel eğitim almıştır.
• Personelimiz size hizmet ederken yerine ve hizmete göre maske eldiven veya yüz siperliği gibi koruyucu malzemeleri kullanmaktadır.
• Tüm personel alanlarımızda genel kullanım alanlarında olduğu gibi hijyen standartları ve uygulamaları aynı şekilde ve titizlikte yapılmaktadır.
• İşletmemizde gıda üretim ve mutfak alanlarında sterilizasyon cihazları, el ve vücut hijyeni için gerekli alet ve ekipmanlar bulundurulmaktadır.
• Mutfakla ilişkili alanların, mutfakta kullanılan her türlü ekipmanların, tezgâh ve saklama alanlarının temizlik ve hijyeni düzenli olarak sağlanmaktadır.


Sizden Beklediklerimiz
• Check-in sırasında kayıt kartında istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurunuz.
• Tesis içinde hareket ederken sosyal mesafeyi korumaya azami dikkat ediniz. Otel yönetimi tarafından konulmuş olan işaretlere uyunuz.
• Masalar arasında bırakılan 1.5 metrelik mesafeyi bozmayınız.
• Kendinizde veya tanıdığınız diğer misafirlerimizden birinde Covid-19 semptomları görüyorsanız derhal resepsiyona haber veriniz, resepsiyon sizin için sağlık hizmetleri kuruluşları ile iletişime geçerek irtibatınızı sağlayacaktır.
• Covid-19 önlemleri kapsamında gerektiği zaman kullanabilmeniz için dezenfektan, maske ve eldiven gibi koruyucu malzemeler resepsiyondan, kat hizmetlerinden ve oda servisinden günün her saatinde ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.
• Covid-19 virüsü konuşma ve dokunmanın yanı sıra burun, ağız, göz vs. temasları ile geçebilmekte, belirli bir süre havada asılı kalabilmekte ve temas edilen yüzeyde yaşayabilmektedir. Bu nedenle ellerinizi sık sık bol su ve sabunla yıkamanız gerekmektedir. Lavabolara uzak olmanız halinde sizin için hizmet ünitelerimizin bulunduğu yerlere el dezenfektanı cihazları tarafımızca konulmuştur.
• Dezenfektan ve maske kullanımı gibi önlemlerin alınması halinde bile koşma, spor yapma, bisiklete binme, yüzme gibi farklı etkinliklerin farklı sosyal mesafe ihtiyacı ve farklı önlemler gerektirdiğini hatırlatırız.
• Otel dışında katılacağınız etkinlik, spa, kuaför, kuyumcu, market, ulaşım, yemek, gezi, tur, fotoğraf çekimi, tekne spor, jogging, trekking vb. gibi etkinliklerde de bütün önlemleri almanız, bu etkinliklere katılım ile ilgili oteli kesinlikle öncesinde bilgilendirmeniz gerekmektedir. Bu etkinliklerden sonra Covid-19 ve başka salgın hastalıklarla ilgili kendinizde herhangi bir belirti ya da semptom gördüğünüzde bunu derhal otel yönetimine bildirmelisiniz. Böyle bir durumda resepsiyon sizin için sağlık hizmetleri kuruluşları ile iletişime geçerek irtibatınızı sağlayacaktır.
• Otel içinde veya otel dışında herhangi bir Covid-19 semptomu veya pozitif test sonucu görülmesi halinde, derhal ulaşmanız gereken otel telefonu +90 (532) 494 66 11dir.
• Dikkatle okuduğunuz ve başta kendi sağlığınız olmak üzere, diğer misafirlerimizin ve çalışanlarımızın sağlıklarını korumak için uyacağınız tedbirler için teşekkür ederiz.


"T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Covid -19 normalleşme sürecinde Dünya Sağlık Örgütü, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C Sağlık Bakanlığı ve yerel otoritelerin aldığı kararlar nedeni ile tesis; hizmet anlayışında değişkenlik hakkını saklı tutar."

Reseliva Rezervasyon Motoru & Kanal Yönetimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon: +90 (242) 825 7178
Fax : +90 (242) 825 72 81
Gsm: +90 (532) 494 6611
E-Mail: info@ikizpansiyon.com

Çıralı - Kemer - Antalya - Türkiye

İkiz Pansiyon - Bungalow & Restaurant